ÖVRIGT / Speglar / Pigtittare 2117296
*
nr 211 7296
Pigtittare
1800-tal, H.67
Utrop:
100 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 februari 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/1 23:54:58
1
200 kr
31/1 23:12:02
2
150 kr
3/2 13:22:50
3
200 kr
3/2 13:23:09
3
250 kr
3/2 13:33:30
1
300 kr
3/2 14:16:16
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar
-
6090 Spegel
Ek, 148x33 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:13
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 20:24
-
6674 Spegel
förfylld, delvis bemålad, 66x54 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:16
-
6036 Spegel
förgylld ram, 84x58 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:23
-
6480 Spegel
Förgylld, 81x41 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 20:57
-
6673 Spegel
Nyrokoko, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:04
*
Pigtittare
nr 211 7296
Pigtittare
1800-tal, H.67
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 3 februari 2003 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 29/1 23:54:58 | 1 | 200 kr |
| 31/1 23:12:02 | 2 | 150 kr |
| 3/2 13:22:50 | 3 | 200 kr |
| 3/2 13:23:09 | 3 | 250 kr |
| 3/2 13:33:30 | 1 | 300 kr |
| 3/2 14:16:16 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar
-
6090 Spegel
Ek, 148x33 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:13 -
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 20:24 -
6674 Spegel
förfylld, delvis bemålad, 66x54 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:16
-
6036 Spegel
förgylld ram, 84x58 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:23 -
6480 Spegel
Förgylld, 81x41 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 20:57 -
6673 Spegel
Nyrokoko, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:04



